Jak racjonalnie korzystać z ciepła?

Możliwość komentowania Jak racjonalnie korzystać z ciepła? została wyłączona

Jak korzystać z ogrzewania?Zarządca nieruchomości także powinien doradzać w jaki sposób racjonalnie korzystać z energii cieplnej, a zimowa pora sprzyja rozważaniom na temat optymalizacji kosztów zużycia ciepła w budynkach z punktu widzenia właściciela lokalu lub najemcy. Podstawą jest racjonalne korzystanie z ciepła. Co przez to można rozumieć?

  1. Wietrzenie – krótko, ale intensywnie. Zanim otworzysz okna zakręć grzejniki. Szybka wymiana powietrza jest najbardziej ekonomiczna, bo nie wychładza pomieszczeń.
  1. Wychodzisz do pracy? Wyjeżdżasz? Zmień ustawienie zaworów termostatycznych na niższe! Tym samym nie będzie w pustym lokalu utrzymywana zbyt wysoka temperatura, co ograniczy koszty zużycia ciepła.
  1. Nie zasłaniaj grzejników! Ciepło powinno się rozchodzić swobodnie po lokalu. Wszelkie przeszkody w postaci mebli, firanek czy zasłon powodują, że ciepło gromadzi się przy grzejniku, a odczuwalny komfort cieplny się zmniejsza.
  1. Czy aż taka wysoka temperatura jest Tobie potrzebna? Pamiętaj, że obniżenie temperatury w lokalu o jeden stopień może doprowadzić do redukcji kosztów zużycia ciepła nawet o 5%. Warto się zastanowić, czy nie zamienić koszulki z krótkim rękawem na sweter i ograniczyć koszty.
  1. Monitoruj swoje zużycie ciepła sprawdzając wskazania urządzeń pomiarowych. Posiadając bieżące informacje o kosztach zużycia ciepła możesz racjonalizować jego zużycie. Jeśli zauważysz nieprawidłowe funkcjonowanie ciepłomierza lub jego uszkodzenie poinformuj niezwłocznie zarządcę nieruchomości. Rozliczenie ryczałtowe, które może być wynikiem awarii urządzenia pomiarowego z pewnością będzie mniej korzystne. Przychodzimy z pomocą w monitorowaniu zużycia ciepła – zapoznaj się z naszymi usługami.

 

 

Adminion Nieruchomości Sp. z o.o.
ul. Wybickiego 6
61-529 Poznań

KRS 0000535490
Regon 360355550
NIP 783-17-19-884

Do góry strony