Jak zdobyć pieniądze na remonty kamienic?

Możliwość komentowania Jak zdobyć pieniądze na remonty kamienic? została wyłączona

remonty kamienicStan techniczny wielu poznańskich kamienic nie jest satysfakcjonujący. W jaki sposób pozyskać odpowiednie środki na remont budynku? Brak odpowiednich środków finansowych jest poważną trudnością w procesie zarządzania nieruchomościami. Z pomocą przychodzą środki z państwowego Funduszu Termomodernizacji i Remontów w postaci premii kompensacyjnej. Ma ona na celu rekompensatę strat poniesionych przez właścicieli budynków mieszkalnych przeznaczonych na wynajem (popularnie zwanych kamienicami) w związku z ograniczeniami w kształtowaniu wysokości czynszów najmu w okresie od 12.11.1994 a 25.04.2005.

 

Osobą uprawnioną do ubiegania się o premię kompensacyjną jest osoba fizyczna (lub łącznie wszystkie osoby fizyczne będące współwłaścicielami) będąca właścicielem budynku mieszkalnego z co najmniej jednym lokalem kwaterunkowym w momencie składania wniosku oraz w dniu 25 kwietnia 2005 roku.

Premia kompensacyjna jest przyznawana na dwa sposoby:

  • łącznie z premią remontową, w przypadku finansowania przedsięwzięcia z kredytu remontowego,
  • w przypadku finansowania przedsięwzięcia ze środków własnych.

Wysokość wypłaconej premii kompensacyjnej zależy od:

  • okresu w którym właściciel nieruchomości miał ograniczoną swobodę w kształtowaniu wysokości czynszów w lokalach mieszkalnych w okresie od 12 listopada 1994 do 25 kwietnia 2005,
  • powierzchni lokali które były zajęte przez najemców,
  • wskaźnika kosztu przedsięwzięcia,
  • wskaźnika przeliczeniowego (czyli potocznie określanego jako wartość odtworzeniowa).

Przykładowo dla kamienicy położonej w Poznaniu o powierzchni 500 m2 w których wszystkie lokale były w okresie wymienionym zajmowane przez najemców premia kompensacyjna może wynieść 280 000 zł.

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem premii skontaktuj się z nami! Pomożemy w zgromadzeniu danych i załatwieniu formalności.

Adminion Nieruchomości Sp. z o.o.
ul. Wybickiego 6
61-529 Poznań

KRS 0000535490
Regon 360355550
NIP 783-17-19-884

Do góry strony